KONTAKT
Kontakt_e-triathlonista.pl
Infolinia 
530 400 486
mail_e-triathlonista.pl
Napisz do nas 
sklep@e-triathlonista.pl

godziny_e-triathlonisa.pl
Godziny pracy 
poniedziałek - sobota
7:00 -21:00Spodenki rowerowe czy strój triathlonowy?

Jedną z pierwszych decyzji, jaką musi podjąć początkujący triathlonista sprowadza się do prostego wydawałoby się wyboru: spodenki rowerowe czy strój triathlonowy? Który z tych rodzajów ubrań wybrać podczas zawodów? Aby rozstrzygnąć ten dylemat, należy najpierw zadać sobie pytanie, czy jest to nasza jednorazowa przygoda z triathlonem czy planujemy zadomowić się w tym środowisku na dłużej.
Tak naprawdę podstawą różnicę pomiędzy spodenkami rowerowymi a spodenkami triathlonowymi czy też strojem do triathlonu stanowi wielkość wkładki. Spodenki rowerowe, jako że są przeznaczone na dłuższe dystanse, a ich głównym zadaniem jest zapewnienie komfortu podczas jazdy rowerem posiadają dostatecznie grubą i dużą wkładkę, dzięki czemu zminimalizowany został dyskomfort, jaki może pojawić się podczas wielogodzinnego treningu rowerowego. Spodenki rowerowe bardzo często wykonane są z grubszego i sztywniejszego materiału niż spodenki triathlonowe. Spodenki rowerowe będą idealne do etapy rowerowego, niestety mniej sprawdzą się podczas biegania.
Decydując się na spodenki triathlonowe otrzymujemy strój wykonany z delikatnego i smukłego materiału ze zdecydowanie mniejszą wkładką, która nie będzie ograniczać naszych ruchów podczas biegania. Co prawda jazda na rowerze nie będzie już tak komfortowa, ponieważ wkładka w spodenkach triathlonowych  nie zapewnia takiego komfortowych jak poduszka w spodenkach rowerowych, ale w zamian nie tracimy czasu w strefie zmian. Co więcej, jeżeli zdecydujemy się na zakup wysokiej jakości stroju triathlonowego można pokusić się o start w nim również podczas pierwszego etapu zawodów triathlonowych tj. pływania. Wtedy całe zawody pokonujemy w jednym stroju, co stanowi już dużą przewagę.
Jak już wspomnieliśmy, jeżeli startujemy w zawodach triathlonowych, a nie chcemy tracić czasu w strefie zmian to etap biegowy będziemy pokonywać w tym samym stroju co etap rowerowy. Praktycznie nie da się tego wykonać (a na pewno jest to bardzo niewygodne) w typowych spodenkach rowerowych. Wkładka w spodenkach rowerach będzie ograniczać nasze ruchy oraz wytrącać nas z równowagi. Czas zaoszczędzony w strefie zmian stracimy podczas etapu biegowego i będzie nam po prostu niewygodnie.
Zatem jeżeli zależy nam na tym, aby zawody ukończyć z jak najlepszym wynikiem, jeżeli walczymy o czas i mamy pewność, że nie jest to nasz ostatni triathlon w życiu, zdecydowanie warto zaopatrzyć się w strój triathlonowy. Możemy pokonać wtedy całe zawody w jednym stroju, dzięki czemu mamy „spokojną głowę” i nie tracimy niepotrzebnie czasu w strefach zmian. Jeżeli natomiast jest to nasz pierwszy start w triathlonie i naszym najważniejszym celem jest ukończenie zawodów to strój triathlonowy nie będzie konieczny. Spodenki rowerowe zapewnią nam bardzo ważny w pierwszym starcie komfort podczas jazdy roweru. Następnie wystarczy poświęcić chwilę na zmianę stroju w strefie zmian i zawody możemy kontynuować w wygodnym stroju do biegania. Zwiększając nasz komfort podczas zawodów zwiększamy nasze szanse na och ukończenie. Istotnym aspektem, na który również warto mieć zwrócić uwagę jest nasz budżet. Profesjonalny strój triathlonowy renomowanych producentów takich jak: Tyr, Sailfish czy Zerod może kosztować nawet 800-1000 zł.  Spodenki rowerowe nie zrujnują naszego budżetu na samym starcie i będą zdecydowanie bardziej odpowiednie dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z triathlonem.
 

Akceptuję
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.